Munajaht

Munadepühade ajal on munade värvimise ja nende koksimise kõrval veel vahva traditsioon šokolaadimunade otsimine, mille lihavõttejänes on laste kodudesse peitnud. Jõuluvanal on jõulude ajal abiks päkapikud, aga lihavõttejänes peab kogu töö ise ära tegema. Kuna lapsi on palju, kelle juurde jänku jõudma peab, siis on oht, et ta kõigi juurde siiski ei jõua. Seetõttu tuleb igaks juhuks valmis olla ning üks vahva munajaht lastele ise korraldada.

 

 

 

 

Munajahi tegemiseks läheb vaja: (pilt nr1)

  • (soovituslikult) munakarpe (täpsemalt munakarbi kaaneosa)
  • paksemat paberit (ise kasutasin 300 gr) + tavalist koopiapaberit
  • joonistusvahendeid (pliiatsit, vildikaid vms) + kääre
  • kudumisvarrast (vajalik paberi murdekohtade sisse joonimiseks, kui kasutad kaarti joonistamiseks paksemat paberit)
  • plastikust lahtikäivaid mune (hea kasutada juhul, kui plaanid munajahi korraldada õues ning aardeks on nii pisikesed šokolaadimunad, et need mahuvad suurema muna sisse ära – lisaks sellele, et plastmuna kaitseb ilmastiku eest, tekitab see lastele üllatusmuna efekti). Kui plaanite munajahi aaretena kasutada suuremaid šokolaadimune, siis neid ei ole vaja kuskile eraldi ära “pakkida”
  • ja muidugi šokolaadimune!

 

2. Esmalt valmista munajahi kaart, millele joonista õuealal paiknevad hooned või kui plaanid munajahi korraldada tubaselt, siis joonista maja/korteri plaan. Märgi kaardile ristiga kohad, kuhu munad peidad ning kirjuta juurde numbrid. Numbrid on vajalikud selleks, et lisada juurde kindlas järjekorras vihjed, et lapsel oleks mune lihtsam ülesse leida (nt “Järgmise muna leiad kohast, kus saab liivaga mängida”).

3.-5. punktid on valikulised! Saab ka ilma munakarpide kasutamiseta! Miks mina munakarpe kasutan? Suurem laps on mul tulihingeline Pettsoni ja Finduse fänn. Kui ta poes neid vahvaid Coopi munekarpe nägi, ütles ta, et NEED on ju PETTSONI kanad ja neid mune peab kindlasti võtma. Kuna need karbid on tõesti väga vahvad, siis mõtlesin neid ka kuidagi ära kasutada. Lisaks saab munakarbi alumist osa kasutada värvitud munade hoiustamiseks.

3. Lõika munakarpide kaante keskmine tasane osa ära. Nendega saad kaunistada munajahi kaardi tagumise poole. Jaota kaart neljaks osaks nii, et munakarbi kaaned mahuksid ilusti peale (ülemine ja alumine osa jäävad ilmselt paberist üle turritama, aga sellest pole midagi). Kui kasutasid kaarti tegemiseks paksu 300 gr paberit, siis tee murdekohtadele kudumisvarda ja joonlaua abiga sooned, et paberit oleks lihtsam murda.

4. Kleebi kaardile (endiselt tagaküljele) kahepoolne teip ning kleepi munakarbi kaaneosad kaardi külge.

5. Murra kaart “akordioniks” kokku.

6. Kirjuta väikestele sedelitele vihjed, et lapsel oleks lihtsam peidetud aardeid ülesse leida. Väiksemate laste puhul võid kirjutamise asemel kasutada hoopis pilte – nt kui aare on peidetud jalgratta juurde, siis joonistad jalgratta (või kasutad kleepsu või internetist leitud pilti).

7. Pane plastikust lahtikäiva muna sisse šokolaadimunad ning kokku volditud vihje, mis juhatab lapse järgmise peidukoha juurde.

Peida kõik munad koos šokolaadimunade ja vihjetega ära, anna lapsele kaart ning asuge mängima! Eriti vahva on, kui mängu alguses annad lapsele väikse korvi, kuhu ta saab kõik leitud munad kokku korjata.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*