Moosipurkidele sildid

Sellel aastal võtsin esmakordselt käsile ise mooside keetmise. Kuna valmistasin erinevaid moose, siis mõtlesin ka purkidele koheselt sildid juurde teha. Tegelikult on see täpselt nii keeruline, kui keeruliseks sa ise selle endale teed. Kõige lihtsam variant on paberist sobivas suuruses ristkülikukujulised (või mis iganes kuju sa soovid) paberilipakad välja lõigata, sinna peale kirjutada, mis moosiga on tegu ning silt purgile kleepida või niidiga ümber purgi kaela  siduda.

Kuna mõtlesin, et oleks armas mõned purgid ka nt jahedamal perioodil kingipakkidesse, koos muu isetehtuga pista, siis tahtsin purgid veidi rohkem nö “ära ehtida”.

Kujundasin Photoshopis endale meelepärased etiketisildid, kuhu peale kirjutasin, mis moosiga on tegu ning aastaarvu. Lisaks etiketisildile tegin ka ümmargused sildid, millele trükkisin peale erinevad tsitaadid, mida koos etiketisiltidega moosipurgi kaela ümber siduda. Mõlemad sildid printisin 300 gr paberi peale välja ning lõikasin etiketisiltidest 5×5,5 cm suurused ristkülikud ning tsitaadi omad lõikasin ümmargused – umbes 4 cm läbimõõduga. Mina tegin ümmargused sildid küll paberilõikemasinaga, kuid ümmargusi silte saab kergesti ka ise teha – teed mõnest sobiliku suurusega pitsist tsitaadi ümber harilikuga ringi, lõikad välja ja ongi olemas. Lisaks tõmbasin musta tindipliiatsiga ümmarguste tsitaadisiltide äärtesse väiksed kriipsud, et pealmine silt alumise pealt paremini silma hakkaks.

Kui sildid olid sobivatesse suurustesse lõigatud, siis augustasin need ülevalt öösitangidega – sama töö teeb ära auguraud. (Kui sul on öösitangid, siis soovil pista tehtud auku öös ning suru see tangidega kinni.) Seejärel lõikasin sobilikust riidest, purgikaanest mitu cm suuremad ringid. Abiline hoidis riidest ringi purgi kaanel ning mina sidusin purgi kaelast riide ümber kaane armsaks mütsiks. Sildid sidusin kaela ümber lipsu.

Alguses mõtlesin osadele purkidele sildid peale kleepida, kuid siis mõtlesin, et kes neid järgmine aasta küll puhastada viitsib, seega need purgid, mis riidest mütsikesi peale ei saanud ja jäävad nö kodukasutusse, siis neile sidusin ma tagasihoidlikult lihtsalt sildid ümber kaela.

Siltide kujundamisest! Kui oma käekirjaga silte kirjutada ei taha ning Photoshopi kasutamise võimalust/oskust pole, siis trüki etiketisildid lihtsalt Word dokumendis ning prindi välja. Kui tahaksid siiski rohkemat, kui lihtsalt valgel paberil kirje “Maasikamoos”, siis on olemas selline vahva lehekülg nagu: https://www.jamlabelizer.com/, kus saad endale meelepärase sildi ise disainida ning välja printida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*