Juurviljarong

Lisaks puuviljadest siilipoisile on üheks võimaluseks lapse sünnipäevalaual olev toit lapsemeelsemaks teha juurviljarongi näol.

Vaja läheb:

  • erinevat värvi paprikaid (nii palju, mitu vagunit teha soovid ehk mitu erinevat asja serveerida tahaksid)
  • kurki – vagunitele ratasteks kui ka serveerimiseks
  • erinevaid juurvilju (või ka muud) serveerimiseks: näiteks porgandit, lillkapsast, kirsstomateid, paprikat, kurki, juustu, redist
  • hambatikke vaguni rataste kinnitamiseks

Dipikastme tegemiseks:
250 g hapukoort
3-4 spl Helmann´s majoneesi
1-2 spl värskelt pressitud sidruni mahla
lahkelt tilli ja peterselli
soola, sidrunipipart

Juurviljarongi tegemiseks pese esmalt kõik juurviljad puhtaks. Seejärel lõigu kõik asjad valmis. Paprikad, mis vaguniteks mõeldud, lõika keskelt pooleks. Samuti võid paprikate alumist osa veidi maha lõigata (ettevaatlikult, et paprika sisse auk ei tuleks), et need laua peal stabiilsemalt seisaksid. Eemalda paprikate seest seemned – ole ettevaatlik, et ülemist osa katki ei lõikaks. Jäta alles paprika varreosad, need jäävad vagunite vahel vahvateks liiteelementideks. Paprika ära lõigatud pealmised osad lõika viiludeks – need saad ära kasutada serveerimiseks. Lõika kurgist kettad – nii palju, et iga vagun saaks neli ratast. Ülejäänud kurk viiluta ribadeks. Viiluta ka ülejäänud juurviljad (või muu).

Sega kokku dipikaste – selleks sega omavahel hapukoor, majonees, värskelt pressitud sidruni mahl ning peeneks hakitud till ja petersell. Lisa vajadusel soola ning maitseks veidi sidrunipipart.

Kinnita vagunitele rattad hambatikkude abil – aseta paprika lauale, paiguta kurgist lõigatud ketas õigele kohale ning torka hambatikk kurgist ja paprikast läbi. Kui kardad, et hambatikk oma terava otsaga jääb ohtlik, siis lõika see ots, mis välja jääb, lühemaks või torka otsa pooleks lõigatud kirsstomat/redis. Vajadusel, et vagunite sisse rohkem ruumi saada (rataste kinnitamisel on vagunite sees 4 pikka hambatikku) võid hambatikud ka vagunite seest lühemaks lõigata.

Säti igasse vagunisse meelepärane, mille eelnevalt oled valmis lõiganud. Ära unusta ühte vagunisse ka dipikaste panna.

Juurviljarongist alles jäänud paprikavagunid (kui lapsed neid muidugi ära pole söönud), saad säilitada külmkapis, näksida ka peojärgsel õhtul (ka teised allesjäänud rongi osad) või teha nendest nt veiselihahautist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*