Origami järjehoidjad – metsaloomad

Leidsin ühe vahva blogi, kus on kõige muu toreda keskel õpetus, kuidas valmistada metsaloomade piltidega järjehoidjaid. Jagan teiega postituse linki, et saaksite ka ise meisterdamiseks vajaliku välja printida ning koos lastega meisterdada: https://www.itsalwaysautumn.com/diy-origami-bookmarks-print-fold.html

Kuna jagatud kodulehel on järjehoidja tegemise õpetus inglise keeles, siis mõtlesin teha ise ka eestikeelse variandi.

Esmalt vali postitusest (sellelt, mille linki ma jagasin) endale sobiv loom (valida on jänese, pesukaru, karu, rebase, öökulli, tibu ja skunki vahel), prindi leht 80 gr või veidi paksema paberi peale (kui prindid järjehoidja väga paksule paberile, siis on seda väga raske kokku voltida) ning lõika vajalikud osad välja (järjehoidja põhiosa ning looma kõrvad). Selleks, et looma kõrvad kauem vastu peaksid, kleebi need enne järjehoidjale lisamist 300 gr paberile ning lõika kõrvade kuju järgi välja.

Karumõmmi järjehoidja voltimist näed siit:

 

Lisaks videole tegin ka pildiseeriatega õpetuse: 

1. Prindi oma lemmik loomaga pilt välja ning lõika kääride või paberilõikuriga märgistatud ruut välja. Murra ruut diagonaalselt pooleks nii, et tekkinud kolmnurgal on näha looma nägu. 2. Keera paber ümber – sinu poole jääb nüüd kolmnurga osa, mis on täiesti valge. Murra mõlemad nurgad kokku nii, et nad oleksid keskosas kõrvuti. Kui murdsid õigesti on koos ilusti looma nägu.

3. Võta viimati volditud osad lahti. Sinu ette jääb jälle kolmnurk, mis on täiesti valge, kuid nüüd on näha volditud jooni. Murra ülemine tipp alla kolmnurga keskele. 4. Murra mõlemad küljed keskele alla kokku, et saaksid need pärast keskele tekkinud tasku sisse keerata.

5. Tee viimati volditud nurgad uuesti lahti ning pane need tekkinud “tasku” sisse.  6. Kui oled toiminud õigesti, on tekkinud ruudu sisse tasku ning looma nägu ilusti näha.

7. Lõika prinditud šabloonist välja rebase kõrvad. Soovituslik: mina kleepisin kõrvadele taha 300 gr paberi ning lõikasin uuesti kõrvade kuju välja, nii jäid kõrvad tugevamad. 8. Pane kõrvade šablooni alumisele äärele liimi või kahepoolset teipi ning kleebi kõrvad tasku sisse, välise ääre külge.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*