Puuviljadest siilipoiss

Laste sünnipäevadel on vahva serveerida toitu teistmoodi – nii, et see tekitaks lastes huvi. Üheks selliseks vahvaks näiteks on  puuviljadest siilipoiss. Kui lastel viinamarjad söödud, saab ka siili kere ehk pirni viiludeks lõigata ja sõbralikult ära jagada.

Vaja läheb:
siili kehaks – pirni
viinamarju
ninaks – ilma seemneteta oliivi
hambatikke viinamarjade kinnitamiseks
silmadeks – pipraterasid või nelki
sidrunit

Esmalt pese pirn ning viinamarjad ära. Seejärel koori pirnil kitsam ehk ülemine osa koorest – sellest tuleb siilile koon. Lõika ära ka pirni otsas olev vars. Lõika sidrunist viil ning tee pirni kooritud osa sidruniga üle – nii jääb pirn laual seistes ilusamat värvi, mitte ei hakka muutuma pruuniks. Lõika oliivil veerand osa maha, nii et “rist” jääks ninaotsaks.

Pane lõigatud oliiv siilile koonu otsa ninaks – kui see ei mahu (pirnist tehtud koon on liiga jäme, siis lõike noaga pirni otsa veidi peenemaks). Oliivi ehk nina kuidagi eraldi kinnitama ei pea, see püsib omal kohal ilusti. Suru pipraterad või nelgid siilipoisile silmadeks ning torka viinamarjad keskelt läbi hambatikkudega nii, et ühel pool on hambatikk pikem kui teisel.

Torka siilipoisile okkad külge – hambatiku pikem osa suru pirni sisse, lühem jääb välja. Kui kardad, et hambatikud on lastele liiga ohtlikud võid välja ulatuvad osad tömbiks lõigata. Kata terve siili kereosa viinamarjadega täis.

Ja ongi valmis !

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*